top of page

Darowizny

     Inną i bardzo istotną formą pomocy są wpłaty na konto. Wszystkie takie wpłaty skrupulatnie rozliczamy i dzięki nim opłacamy najpilniejsze potrzeby. Staramy się bardzo ograniczać koszty. Szukamy tanich dostawców karmy, negocjujemy z weterynarzami, jednak przy blisko 100 zwierzętach koszty są znaczne. 

    Bardzo cieszą nas stałe wpłaty na konto. Przewidywalność tych wpłat pozwala lepiej planować działalność schroniska . Usilnie próbujemy pozyskiwać pieniądze od gmin, z terenu których zabieramy zwierzęta. Jest to jednak trudny proces. Wciąż w 80% procentach opieramy się na wpłatach od ludzi i 1% podatku.

    Mile widziane są również dary rzeczowe. Mamy największe zapotrzebowanie na karmę dla zwierząt (głownie mokrą), ale przyjmujemy też koce, których używamy do ocieplania bud i legowisk w okresie zimowym.

    Prosimy jednak o nie przekazywanie kołder puchowych, poduszek i starych ubrań. Kołdry są radośnie rozszarpywane przez psy i przysparzają nam dodatkowej pracy. 

    Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach nadużyć i braku zaufania do różnych instytucji podarowanie rzeczy zamiast pieniędzy wydaje się bezpieczniejsze. Trzeba jednak pamiętać, że karmę kupujemy w hurtowniach i ilościach większych dzięki czemu otrzymujemy niższe ceny. Czasami kupno małego woreczka karmy w sklepie zoologicznym może być równe znacznie większej ilości karmy w hurtowni.

Darowizny pieniężne prosimy przekazywać na:

Fundacja Małych Braci św. Franciszka

Bank PKO BP 97 1020 3668 0000 5302 0102 3464

SZYBKI PRZELEW

PayPal:

PayPal ButtonPayPal Button

Dary rzeczowe można przekazywać w dwóch punktach:

w siedzibie biura:

Fundacja "Małych Braci" św. Franciszka
45-109 Opole

ul. Korneckiego 12

bezpośrednio w schronisku:

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Paryżu

46-034 Domaradz

Paryż 7A

TELEFON KONTAKTOWY

602 460 417

bottom of page