top of page

ZWIERZAKI

POZNAJ NASZYCH PODOPIECZNYCH:

Znajdź zwierzaka

       Zwierzęta trafiają do nas głównie z gmin, które zgłaszają do nas potrzebę przyjęcia bezdomnego psa lub kota. Zdarzają się też osoby prywatne, które dzwonią do nas i proszą o przyjęcia zwierzęcia. Wynika to z faktu wyjazdów, śmierci właściciela lub innych przyczyn.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w schronisku oraz nieduży budżet nie zawsze możemy przyjąć zwierzę. 

Każde nowe zwierze wymaga serii zabiegów początkowych takich jak sterylizacja, czipowanie, odrobaczanie itp. Zgodnie z wymogami ustawy przetrzymujemy zwierze w kwarantannie przez okres 14 dni. Dopiero wtedy możemy próbować przenosić je na jeden z 5 wspólnych wybiegów. Dużo zależy od rodzaju psa. Są takie, które dobrze integrują się ze stadem. W innych przypadkach musimy psa izolować w kojcach i wydzielać czas przebywania na wybiegu zależnie od liczby takich psów. 


      Dla każdego psa lub kota prowadzimy szczegółową kartotekę w formie papierowej jak i na naszej stronie internetowej. Staramy się publikować zdjęcia i informacje na ich temat i w ten sposób zachęcać do adopcji. Każdy zabrany od nas pies lub kot zwalnia miejsce dla innego bezdomnego zwierzęcia. W zależności od gustu i temperamentu dobieramy odpowiedniego zwierzaka. Zdarza się jednak  że decyzja zmienia się po zajrzeniu w oczy konkretnego psa lub kota. Taka metoda wyboru jest chyba najlepsza. Przeglądania strony internetowej lub naszego profilu facebookowego jest tylko początkiem. Najlepsza jest osobista wizyta i wybór zwierzęcia.


      Od każdego adoptującego wymagamy podpisania umowy adopcyjnej. Zastrzegamy sobie w niej prawo do kontroli warunków bytowania zwierzęcia. W przypadku złych warunków mamy prawo je odebrać. Staramy się też dowozić zwierzęta na miejsce ich docelowego przebywania w celu upewnienia się co do warunków w jakich będą przebywały.

        Jedną z najlepszych form pomocy naszej Fundacji jest zachęcanie znajomych do odwiedzania naszej strony i zabieranie naszych zwierząt do nowych domów. Mimo bardzo dobrych warunków w naszym schronisku nic nie zastąpi więzi jakiej potrzebują zwierzęta oczekujące w schronisku.

bottom of page